تفریحات زمستانی در اردبیل

تفریحات زمستانی در اردبیل

پیست آلوارس

آلوارس روستایی است با ارتفاع ۳۲۰۰ متری در در دامنه‌ی مرتفع کوه سبلان. در منطقه سرعین می‌توانید سری به پیست آلوارس بزنید. در ۲۴ کیلومتری سرعین، در نزدیکی روستای آلوارس، پیست اسکی به نام «آلوارس» وجود دارد که به یکی از جاذبه‌های طبیعی و تفریحی استان اردبیل تبدیل شده است.

از ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد این مجموعه‌ی ورزشی و تفریحی می‌توان به دایر بودن آن در طول شش الی هشت ماه از سال به دلیل ارتفاع زیاد از سطح دریا و سرمای مطلوب برای جلوگیری از ذوب شدن زودهنگام برف اشاره کرد. پیست اسکی آلوارس برای بالا رفتن اسکی بازها، تله سیژ نیز فراهم کرده است، طول مسیر تله سیژ این پیست ۱۲۵۰ متر است و اگر قصد اسکی هم نداشته باشید، می‌توانید از ارتفاع، مناظر برفی کوهستان سبلان را تماشا کنید. پیست همچنین مجهز به جاده آسفالت، یک مسیر اسکی آموزشی، دو ایستگاه کلاس‌های آموزشی، مهمانسرا و رستوران است.

آبشار یخ‌زده

در ۲۸ کیلومتری غرب شهر اردبیل، روستای سردابه قرار دارد که به آبگرم و آبشارش شهره است. ارتفاع آبشار حدود ۲۰ متر است و آب آن چندان زیاد نیست، اما در زمستان منظره‌ای باورنکردنی از آبشاری یخ‌زده با قندیل‌های بزرگ پدید می‌آورد. به تماشای این آبشار اگر می‌روید، سری هم به آبگرم معروف سردابه بزنید که چند وقتی است به‌صورت یک مرکز آبدرمانی مجهز و تر و تمیز درآمده و در کنار آن چند سوئیت برای اقامت مسافران احداث شده است.

جاده‌گردی زمستانه: با رعایت موارد ایمنی می‌توانید در طول مسیرتان به اردبیل از تماشای جاده‌ها و گردنه‌ها هم لذت ببرید. تپه‌های پوشیده از برف، جنگلی که درختانش خواب نیمه سنگین زمستانی‌شان را روی این تپه‌ها می‌گذرانند و ابر و مهی که در پایین دست گردنه، لحافی از مخمل روی این خواب کشیده، منظره‌ای تماشایی از یک روز زمستانی حیران است.

 

منبع: 

www.kojaro.com


www.ariasun.co

www.ariasun.me

https://www.instagram.com/ariasunintlgroup Insta-iCon-450x450

 2617 بازدید

پست های مشابه

آذرشهر باغ شهر ایران
نشانه‌هایی از ورم مفاصل
کالری سوزی شبانه!
علل ریزش مو به دلیل خارش پوست سر
راههای کاهش تشنگی در ماه رمضان
مواد غذایی مفید برای افراد بالای 50 سال

یک نظر ارسال کنید